MENU


Konwój

Kino „Lumiere" 16.11 | 19:50
Kino „Lumiere" 19.11 | 20:00

W jednym z największych aresztów śledczych, kierowanym przez dyrektora Nowackiego, dochodzi do zabójstwa więźnia. Rozpoczyna się śledztwo. Na przesłuchanie zostaje wezwany sierżant Berg, jeden z uczestników konwoju sprzed dwóch lat, o którego przebiegu...

Informacja o filmie:

сzas trwania: 91 min.
gatunek: fabularny, thriller
premiera: 2017.01.13
produkcja: Polska
reżyseria: Maciej Żak
scenariusz: Maciej Żak
muzyka: Antoni Komasa-Łazarkiewicz

Opis: W jednym z największych aresztów śledczych, kierowanym przez dyrektora Nowackiego, dochodzi do zabójstwa więźnia. Rozpoczyna się śledztwo. Na przesłuchanie zostaje wezwany sierżant Berg, jeden z uczestników konwoju sprzed dwóch lat, o którego przebiegu nikt nigdy nie chciał opowiadać, a który może mieć coś wspólnego z popełnioną zbrodnią. Konwój, dowodzony przez sierżanta Zawadę, transportował przestępcę o pseudonimie „Nauczyciel”, oskarżonego o zamordowanie dwóch funkcjonariuszy służby więziennej i ich rodzin. Więzień został uznany za niepoczytalnego i skierowano go do szpitala psychiatrycznego. Nie wszyscy pogodzili się z takim scenariuszem.

Nagrody:

2017
Zielona Góra (Zielonogórski Festiwal Filmu i Teatru) – Grand Prix za „warsztatowa biegłość w obrębie kina gatunkowego, łączącego dramatyczną formę z głębokim przesłaniem”

Informacja na podstawie:
www.filmpolski.pl
www.filmweb.pl




Joomla Extensions powered by Joobi