MENU


Gość Przeglądu - Krzysztof Pieczyński

 

Krzysztof Pieczyński – aktor, pisarz, poeta – odwiedził 3 Przegląd Najnowszych Filmów Polskich „Pod Wysokim Zamkiem”.

 

Artysta bardzo starannie dobiera role filmowe w których się pojawi, wie, co to jest dobre aktorstwo i wierzy, że „jeden krok dziennie postawiony w dobrym kierunku doprowadzi nas do celu”. Do Lwowa przyjechał, żeby spotkać się z widzami i czytelnikami. Podczas kilkudniowego pobytu wziął udział w otwarciu Przeglądu, zwiedził Lwów i uczestniczył w spotkaniu na scenie kameralnej w teatrze skarbkowskim.

 

Po raz pierwszy pojawił się na ekranie w 1980 roku – w serialu „Dom” Jana Łomnickiego zagrał Bronka Talara. W kinie zadebiutował w filmie Jerzego Domaradzkiego „Wielki bieg”. W dramacie Barbary Sass „Krzyk” zagrał Marka, chłopaka z marginesu, a w filmie Feliksa Falka „Idol” młodego pisarza. Za rolę w filmie "Wielki bieg" oraz kreację w „Jeziorze Bodeńskim” dostał nagrodę za najlepsze pierwszoplanowe role męskie na 11 Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych.

 

Na poprzednich Przeglądach oglądaliśmy Krzysztofa Pieczyńskiego w filmach „Sala samobójców” i „Uwikłani”, w tym roku aktora spotkamy w filmie „Jack Strong”.

 

Spotkanie planowane jako wieczór poezji, przekształciło się w rozważania poety nad stanem ludzkiej duszy i możliwościami poznawczymi nauki.

 

Tekst: Beata Kost

Zdjęcia: Weronika Sadowa, Jan Hałas

 
Joomla Extensions powered by Joobi