MENU


Opowieść o księdzu profesorze Józefie Tischnerze

 

Prezentacja filmu dokumentalnego „Jego oczami” odbyła się w ramach 3 PNFP „Pod Wysokim Zamkiem”. Dokument zrealizował młody reżyser Szymon Wróbel.

 

Powtarzając powiedzenie „nie ma ludzi niezastąpionych” nie zastanawiamy się nad tym, że jest fałszywe. Postać księdza profesora jest doskonałym przykładem jak bardzo mylimy się mówiąc w podobny sposób. „Tak bardzo brakuje nam Tischnera” – podkreśla w filmie ks. Adam Boniecki. Brakuje jego mądrości, intelektu, zaangażowania, prawości, pracy na rzecz drugiego człowieka. W trakcie prac nad filmem o Józefie Tischnerze Szymonowi Wróblowi przyświecała myśl, aby przywołać i upamiętnić dorobek księdza profesora. Z planowanego krótkiego piętnastominutowego filmu wyrosła długa i barwna opowieść, którą mieli okazję obejrzeć widzowie Przeglądu.

 

Głównym bohaterem filmu jest brat Józefa Tischnera  - Kazimierz Tischner. Wzruszającą opowieść o życiu, pracy, zaangażowaniu społecznym wybitnego polskiego kapłana uzupełniają opowieści znanych osób m.in. ks. Adama Bonieckiego redaktora naczelnego „Tygodnika Powszechnego”.

 

W spotkaniu i prezentacji książki uczestniczyli Kazimierz Tischner i reżyser Szymon Wróbel.

 

Tekst: Beata Kost

Zdjęcia: Weronika Sadowa, Jan Hałas

 
Joomla Extensions powered by Joobi