MENU


„Muzyka Ziemi Obiecanej” w Stanisławowie

 

Koncert muzyki filmowej w wykonaniu łódzkiego żeńskiego kwartetu smyczkowego „Apertus” uświetnił obchody Święta Niepodległości Polski

 

W drugim dniu trwania 4. Przeglądu Najnowszych Filmów Polskich „Pod Wysokim Zamkiem” stanisławowska publiczność miała okazję wysłuchać znakomitego koncertu w wykonaniu artystek Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Łódzkiej. W programie koncertu znalazły się najbardziej znane i lubiane motywy muzyczne z polskich filmów, które powstały w tzw. „łódzkiej szkole filmowej”. W stanisławowskiej Filharmonii Obwodowej zabrzmiała muzyka z filmów „Noce i dnie”, „Poszukiwany, poszukiwana”, „Daleko od szosy”, „07 zgłoś się” czy „Vabank”. Koncert został przyjęty przez widzów niezwykle życzliwie, co jest potwierdzeniem tego, że polska muzyka filmowa jest rozpoznawana i ceniona nie tylko przez  publiczność polską ale i przez ukraińskich miłośników twórczości filmowej.

 

Koncert był głównym artystycznym punktem obchodów Święta Niepodległości Polski. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. przedstawiciele władz lokalnych, środowisk artstycznych, naukowych i kulturalnych. Konsulat Generalny RP we Lwowie reprezentowała konsul Sylwia Andujar, współkoordynator 4. PNFP „Pod Wysokim Zamkiem”.

 Joomla Extensions powered by Joobi