MENU


Rozwiązanie zagadki kryminalnej w dawnym Stanisławowie

 

 

Około 70 osób wędrowało przez zaułki i stare domy Stanisławowa w sobotę 14 listopada. Byli to uczestnicy gry terenowej „Ulicami dawnego Stanisławowa” organizowanej w ramach 4. Przeglądu Najnowszych Filmów Polskich „Pod Wysokim Zamkiem” w Iwano-Frankiwsku.

 

Motyw tegorocznej gry polegał na rozwiązaniu kryminalnej zagadki. Pewne miejsca dawnego Stanisławowa kryją za sobą nie tylko historię miasta, ale są świadkami rozmaitych przestępst. Wędrując śladami dawnych ciemnych typków, mrożących krew w żyłach opowieści oraz popełnianych zbrodni uczestnicy podjęli się stworzenia scenariusza filmowego opartego na tych opowieściach.

 

Uczestnicy gry terenowej na poszczególnych punktach spotykali aktorów, przebranych za przestępcę, dziennikarkę, komisarza, żonę zamordowanego i inne persony, gdzie otrzymywali zagadkę. Trudnym elementem gry było znalezienie ulic, ponieważ nazwy w zadaniach zostały wskazane przedwojejnne.

 

Wszystkie drużyny dotarły do mety, trzy z nich były najszybsze, rozwiązali zagadkę zbrodni i napisali do niej scenariusz:

1 miejsce – drużyna „Ogniem i mieczem”

2 miejsce – drużyna „Olimpia”

3 miejsce – druzyna „Banda Frankiwsk”.

 

Na zakończenie każdy uczestnik gry terenowej „Ulicami dawnego Stanisławowa” otrzymał pamiątkowy dyplom oraz drobne upominki, a zwycięzcy – cenne nagrody. Uczestnicy dzielili się wrażeniami i emocjami oraz dziękowali za ciekawą inicjatywę.

Nagrody dla uczestników gry terenowej zostały zakupione dzięki wsparciu Konsulatu Generalnego RP we Lwowie.

 Joomla Extensions powered by Joobi