MENU


Listopad z polskim filmem

Już tylko nieco ponad tydzień dzieli nas od rozpoczęcia 7 Przeglądu Najnowszych Filmów Polskich „Pod Wysokim Zamkiem” w Iwano-Frankiwsku. Pokazem „Cichej nocy”, najlepszego polskiego filmu 2017 roku, rozpocznie się ulubiona impreza filmowa mieszkańców grodu nad Bystrzycami.

Obsypany nagrodami film Piotra Domalewskiego to jednak przysłowiowy czubek góry lodowej filmowych atrakcji, które przygotowaliśmy dla Widzów w tym roku. Będzie więc nostalgicznie i wesoło, refleksyjnie i pogodnie, historycznie i bardzo współcześnie – a wszystko to połączone jedną wspólną nicią, którą jest najlepsza jakość charakteryzująca od dekad polską sztukę filmową.

Mieszkańcy Iwano-Frankiwska od kliku lat świetnie wiedzą, że jedyną dobrą alternatywą na długie i ciemne listopadowe wieczory jest polski film. Są wśród nas tacy, którzy wybiorą kota, koc i ciepłą herbatę… Wy nie czekajcie, aż ktoś powie Wam „Ach śpij kochanie”! Wybierzcie „Plan B” i odwiedźcie już dziś kasy kina Lumiere.

35 hrywien za bilet to przecież niezbyt wysoka cena jak na „Podatek od miłości” – a podatki, wiadomo, rzecz święta :). Listopadowa, spędzona w kinie „Cicha noc” na pewno nie będzie dla Was – obiecujemy! – powodem „Ataku paniki”. Idąc do kina nie wpadniecie też przecież w „Tarapaty”, niczym jakiś zagubiony wędrowiec albo „Autsajder”.

„Pomiędzy słowami” które popłyną do Was ze srebrnego ekranu i barwnymi „Listami do M.3” usłyszycie jak „Ptaki śpiewają w Kigali”„Człowiek z magicznym pudełkiem” sprawi, że czas spędzony z 7 PNFP będzie po prostu „Najlepszy”. A więc jak? Jesteście „Gotowi na wszystko”? Mamy nadzieję, że tak :)

Do zobaczenia w kinie!
Joomla Extensions powered by Joobi