MENU


„Ballada o pewnym batiarze”

Ponad 50 uczestników podzielonych na 13 drużyn wzięło udział w grze terenowej „Uliczkami Lwowa” zorganizowanej w ramach 8. Przeglądu Najnowszych Filmów Polskich „Pod Wysokim Zamkiem”. Tym razem lwowska młodzież przemierzała uliczki Lwowa w poszukiwaniu wskazówek na temat pewnego słynnego lwowskiego batiara.

– Jest to kolejna filmowa gra z cyklu „Uliczkami Lwowa”. Jej szczegóły nie są do końca znane uczestnikom.  Wiedzą tylko, że jest to pewny batiar lwowski. Kim jest ta postać, jej życiorys i historię tej osoby zawodnicy dowiedzą się w trakcie gry. Cieszmy się z tego, że jest dużo młodzieży, która interesuje się historią i chętnie bierze udział w grach miejskich – powiedział Marek Horbań, prezes Pogoni Lwów, która była współorganizatorem wydarzenia.

Rywalizacja między drużynami była bardzo zacięta, poświęcenie uczestników godne podziwu, zaś determinacja zasługiwała na najwyższy szacunek. Wyrównany poziom sprawił, że różnica pomiędzy zwycięzcami, a ostatnią drużyną wyniosła tylko 20 minut. Ci, którzy dotarli do celu najpóźniej, być może zbyt długo zabawili przy jednym z punktów, gdzie musieli samodzielnie zrobić gofry z bitą śmietaną i jak najszybciej je zjeść…

Zwyciężył zespół „LKS” składający się z rodziców i dzieci szkółki piłkarskiej Pogoni Lwów. Na uczestników czekały pamiątkowe dyplomy i atrakcyjne nagrody.

Po zakończeniu gry okazało się, że tym „nieznanym” batiarem był znany polski aktor i piosenkarz Jerzy Michotek, nazywany też bardem polskiego Lwowa. Fabułę tegorocznej gry przygotowała Beata Kost.

Zdjęcia: Witalij Hrabar
Joomla Extensions powered by Joobi