MENU


22 filmy na tydzień – rusza 8 polski maraton filmowy

Już za tydzień Przegląd Najnowszych Filmów Polskich „Pod Wysokim Zamkiem” zagości w Iwano-Frankiwsku. Już po raz ósmy mieszkańcy stolicy Przykarpacia będą mogli wziąć udział w największej prezentacji współczesnej polskiej kinematografii w Europie Środkowej i Wschodniej.

Tegoroczna edycja PNFP rozpocznie się 8 listopada pokazem filmu „Kurier” w reżyserii Władysława Pasikowskiego. Ta filmowa opowieść o Janie Nowaku-Jeziorańskim, jednej z wyjątkowych postaci II wojny światowej, przeniesie widza w czasy hitlerowskiej okupacji. Ale polskie współczesne kino to także znakomite dramaty, poruszające najbardziej aktualne problemy społeczne, to filmy obyczajowe opowiadające o polskim społeczeństwie schyłku drugiej dekady XXI wieku, to wreszcie tak lubiane przez widzów komedie, które pozwalają choć na moment zapomnieć o troskach codzienności. W tym roku przygotowaliśmy dla Państwa 22 filmy, w tym kilka znakomitych i docenianych przez ekspertów filmów dokumentalnych.

Ci z naszych Widzów, którzy towarzyszą nam od lat wiedzą doskonale, że nie ma lepszego sposobu na jesienne mgły i chłodne wieczory niż chwile spędzone w przytulnych salach kina „Lumiere” na seansach starannie wybranych polskich filmów. Jesteśmy przekonani, że ci z Państwa, którzy odwiedzą PNFP po raz pierwszy, po zakończeniu ostatniego seansu 14 listopada westchną z żalem „szkoda, że następny Przegląd dopiero za rok”.
Joomla Extensions powered by Joobi