MENU


Gra terenowa „Uliczkami Lwowa"

Pomimo tego, iż  przegląd filmowy kojarzy się raczej z czasem spędzonym w wygodnym fotelu sali kinowej, PNFP „Pod Wysokim Zamkiem” nie odbyłby się bez propozycji dla aktywnych. W sobotę, 22 września o godzinie 10. piesi i rowerzyści zebrali się w Parku Stryjskim, by wziąć udział w Grze terenowej „Uliczkami Lwowa - Śladami polskiego kina we Lwowie”.

 

Licznie przybyli uczestnicy zostali podzieleni na grupy, otrzymali koszulki i zaczęła się zabawa. Przed nimi pojawiło się kilka wyzwań spawdzajacych ich wiedzę filmową oraz... kondycję – w końcu współogranizatorem gry był również Lwowski Klub Sportowy „Pogoń Lwów”. Pierwszym zadaniem uczestników było zlokalizowanie budynków miasta, w których niegdyś mieściły się pierwsze lwowskie kina. Po drodze czekały na nich drobne podpowiedzi – zamaskowane w budkach telefonicznych lub dostarczone przez moderatorów gry. Nie obyło się również bez filmów własnej produkcji – gracze sami wcielili się w aktorów i reżyserów.  Następnie, po prezentacji odpowiednich kadrów z filmów uczestnicy musieli podać miejsce, w którym zakątku Lwowa zostały one nakręcone. Zaplanowano także wyzwanie muzyczne – po dotarciu do klubu „Piсasso” gracze odsłuchali fragmenty kompozycji, by wskazać, z jakich filmów pochodzą. Zadanie zostało dodatkowo utrudnione – aby otrzymać punkt, przedstawiciele grup musieli gestami zaprezentować tytuł filmu, z którego pochodzi utwór, a reszta ich zespołu miała za zadanie odgadnąć właściwą nazwę.

 

W końcu wszystkie osiem grup szczęśliwie dotarło do mety. Finał gry odbył się na Łysej górze we Lwowie, gdzie po wspólnym grillu i odzyskaniu sił ogłoszono zwycięzców oraz wręczono dyplomy, nagrody i upominki dla wszystkich uczestników. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspólnie spędzony czas i świetną zabawę. 

Tekst: Olga Wnukowska
 Zdjęcia: Grażyna Basarabowicz
Danuta GreszczukJoomla Extensions powered by Joobi