MENU


Otwarcie 2 Przeglądu Najnowszych Polskich Filmów „Pod Wysokim Zamkiem”.

 

W piątek 04 października w sali kina „Kinopałac” we Lwowie rozpoczęliśmy 2 Przegląd Najnowszych Polskich Filmów „Pod Wysokim Zamkiem”.

Imprezę zainaugurował film Janusza Zaorskiego „Syberiada Polska”.

Wśród zaproszonych gości byli twórcy filmu reżyser Janusz Zaorski, producent filmu Mirosław Słowiński, aktorzy Waleria Guliajewa, Adam Woronowicz i Andrij Żurba.

Gości Przeglądu powitał Konsul Generalny RP we Lwowie Jarosław Drozd, władze Lwowa reprezentował wicemer Wasyl Kosiw. „Impreza, odbywająca się po raz drugi często jest ważniejsza niż ta pierwsza. – mówił wicemer. – Druga impreza jest znakiem, że będzie kontynuacja, że Przegląd nie staje się festiwalem zorganizowanym jeden raz, ale zamieni się w imprezę cykliczną. 

 

W swoim wystąpieniu prezes zarządu Idea Banku – partnera generalnego imprezy – Andrij Riaziancew zapewnił, że dla ludzi związanych z finansami sztuka filmowa stanowi bardzo ważny element, który bank chce wspierać. „Nasze zajęcie to dodawanie, odejmowanie i mnożenie, a wielka sztuka filmowa pozwala nam przeżyć wielkie emocje. Za co twórcom filmowym dziękujemy”.

 

Reżyser Janusz Zaorski przedstawiając swój film powiedział: „Od września 1939 roku z ziem zajętych przez ZSRR zesłano od 500 tys do 1.5 miliona ludzi. Część z nich – nie wszyscy – wróciła. W tym sensie zwyciężyli. O tym jest mój film”.

 

Na otwarciu był obecny zastępca mera Iwano-Frankiwska Zynowij Fitel.

 

W otwarciu  2 Przeglądu uczestniczyli goście specjalni Janusz Majewski, Kazimierz Kaczor, producent Włodzimierz Niderhaus.

 

Szanowni Państwo, Drodzy Widzowie,

zapraszamy do kin i na imprezy towarzyszące PNFP „Pod Wysokim Zamkiem”!

 

 

Zdjęcia: Jan Hałas
Joomla Extensions powered by Joobi