MENU


Spotkanie z Januszem Majewskim „Sen jest życiem”

 

Reżyser Janusz Majewski w ciągu całego życia realizuje swój sen o sztuce. Jak sam mówi nigdy nie pociągała go rzeczywistość z jej przejawami i problemami. Nigdy nie interesowała go polityka. Filmy Majewskiego były ucieczką w magiczny, fascynujący świat, w którym zapominamy o problemach.

 

Stefan Szlachtycz, przyjaciel Janusza Majewskiego,  zrealizował film o reżyserze pod tytułem „Sen jest życiem”. Jest to opowieść o latach spędzonych we Lwowie, o okresie krakowskim, studiach na architekturze, w łódzkiej filmówce. Jest to opowieść o filmach reżysera, a w przebogatym dorobku reżysera znajdziemy ich dziesiątki, w tym różne gatunki: absurdalną czarną komedię „Sublokator”, paradokumentalny kryminał „Zbrodniarz, który ukradł zbrodnię”, ironiczny film grozy „Lokis”, dramat społeczny „Zaklęte rewiry”, dramat sądowy „Sprawa Gorgonowej”,  filmy historyczne  - „Barbara Radziwiłłówna”,  melodramaty - „Zazdrość i medycyna”.

 

Naszym widzom Janusz Majewski opowiadał o początkach fascynacji sztuką filmową, o lwowskich wspomnieniach i o tym dlaczego lubi pracwać z młodzieżą.

 

W spotkaniu brał udział producent Włodzimierz Niderhaus.

 

 

Tekst: Beata Kost

Zdjęcia: Jan Hałas
Joomla Extensions powered by Joobi