MENU


Recital fortepianowy Pawła Kowalskiego

10 listopada 2019, godz. 18.00

Iwano-Frankiwska Filharmonia Obwodowa im. Iry Małaniuk, ul. Łesia Kurbasa 3 Wejście na zaproszenie

W roku 2019 mija 101 lat od dnia, w którym Polska powróciła ma mapy świata. Ten wyjątkowy dzień uczcimy także w Iwano-Frankiwsku, mieście przez stulecia związanym z Polską a dziś będącym świetnym przykładem współpracy polsko-ukraińskiej i troski o wspólne dziedzictwo kulturowe i historyczne.

Paweł Kowalski to polski pianista o wydatnym dorobku artystycznym. Urodził się w 1965 roku w Łodzi. Studiował w Niemczech i Kanadzie. Występował na znakomitych scenach europejskich i amerykańskich. Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień na międzynarodowych konkursach fortepianowych. Z okazji wejścia Polski do UE uznany został za jeden z francuskich tygodników za jedną z czterech najciekawszych osobowości Polski.

Dla iwano-frankiwskiej publiczności wykona specjalny koncert z okazji Narodowego Święta Niepodległości Polski. Usłyszymy na nim utwory Ignacego Jana Paderewskiego (m.in. nokturn B dur op. 16), Fryderyka Chopina (m.in. mazurki, Etiuda Rewolucyjna oraz Wielki Polonez As dur op 53) oraz polską muzykę filmową – wydarzenie odbywa się w ramach PNFP „Pod Wysokim Zamkiem”.
Joomla Extensions powered by Joobi