MENU


Czasem śnię, że latam

Dokumentalny
Kino Lumiere
09.11 | 18:40
 
Poruszająca opowieść o przekraczaniu granic w dążeniu do spełnienia marzeń. Bohaterką filmu jest młoda, wybitnie utalentowana tancerka, która od dziecka mieszka w bursie przy szkole baletowej...

Czasem śnię, że latam

 

 

Informacja o filmie:

сzas trwania: 70 min
gatunek: dokumentalny
premiera: 28 listopada 2014 (Polska), 16 października 2013 (świat)
produkcja: Polska
reżyseria: Aneta Popiel-Machnicka
scenariusz: Aneta Popiel-Machnicka
muzyka: Rafał Kulczycki

 

 

Opis: Poruszająca opowieść o przekraczaniu granic w dążeniu do spełnienia marzeń. Bohaterką filmu jest młoda, wybitnie utalentowana tancerka, która od dziecka mieszka w bursie przy szkole baletowej. Z chwilą gdy zostaje najlepszą absolwentką roku, otwiera się przed nią droga do międzynarodowej kariery.


Skromna i niezwykle pracowita Weronika wciąż dąży do perfekcji. Czas wolny od zajęć w teatrze spędza na nieustannej pracy nad swoim ciałem. Życie prywatne, ból jaki stale jej towarzyszy, samotność i zmęczenie - pozostają gdzieś w tle, bagatelizowane, aż do chwili poważnej kontuzji, której ulega dwa dni przed istotną dla jej kariery premierą w Operze Berlińskiej.


Zdjęcia do filmu były realizowane przez 6 lat. Główne miejsca akcji to Warszawska Szkoła Baletowa, Opera Narodowa w Warszawie, Szkoła Baletowa i Teatr Mały w Petersburgu, Akademia Tańca Carmen de Robles w Las Palmas oraz dwa teatry Opery Berlińskiej.

W finałowej scenie zarejestrowano fragmenty berlińskiej premiery baletu THE OPEN SQUARE, której autorem jest światowej sławy izraelski choreograf - Itzik Galili.

  

Nagrody:

 

2014

 

Festiwal Filmowy Slamdance
Główna Nagroda Jury (nominacja) - Udział w konkursie na najlepszy film dokumentalny

 

2013

 

Krakowski Festiwal Filmowy
Złoty Lajkonik (nominacja) - Udział w konkursie polskim

 

 

 

radiopik.pl
Joomla Extensions powered by Joobi