MENU

 

 Katedra

  animacja

23.09 | 17:00 Teatralna
24.09 | 17:30 Teatralna
27.09 | 18:00 Teatralna
30.09 | 19:30 Teatralna

 

Siedmiominutowy film animowany nominowany do Oscara w roku 2003. Jest to opowieść o samotnym pielgrzymie, który wędrując przez pewną planetę, dociera do zagadkowej budowli. Spacerując we wnętrzu „katedry” podziwia jej konstrukcję,....

 

Informacja o filmie:

czas trwania: 7 min.
gatunek: Animacja, Krótkometrażowy
premiera:  24 marca 2002 (Polska) 24 marca 2002 (świat) 
produkcja: Polska
reżyseria: Tomasz Bagiński
scenariusz: Tomasz Bagiński 

Opis: Siedmiominutowy film animowany nominowany do Oscara w roku 2003. Jest to opowieść o samotnym pielgrzymie, który wędrując przez pewną planetę, dociera do zagadkowej budowli. Spacerując we wnętrzu „katedry” podziwia jej konstrukcję, zdobienia filarów, oddycha jej niepowtarzalną atmosferą. Gdy wydaje mu się, że poznał już wszystkie jej tajemnice, wstaje słońce, które odsłania prawdziwy sekret budowli… Film zachwyca i skłania do zadumy nad kruchością życia oraz otaczającym nas światem – z całą jego grozą i fascynującą tajemniczością. W filmie równie ważną rolę jak grafika, odgrywa niesamowita i emocjonująca muzyka, której autorem jest Adam Rosiak.

Praca nad filmem zajęła reżyserowi Tomaszowi Bagińskiemu trzy lata. Inspiracją dla twórców obrazu było opowiadanie jednego z najlepszych polskich autorów fantastyki, Jacka Dukaja.

www.artpapier.com

www.marki.net.pl

www.max3d.pl

www.lenkultura.pl
Joomla Extensions powered by Joobi