MENU


Bejbi Blues

dramat
Kinopałac Teatralna 
 05.10. | 20.00
Kinopałac Kopernik
 12.10. | 16.00
Kinopałac Teatralna
 13.10. | 02.00
„Bejbi blues” to kolejny - po „Sali samobójców” i „Jesteś Bogiem” - wnikliwy, poruszający, ale też nie pozbawiony humoru, portret pokolenia młodych Polaków generacji facebooka, smsów, chatów i blogów internetowych.

Bejbi Blues

 

  

Informacja o filmie:

czas trwania: 1 godz. 38 min.

gatunek: dramat

premiera: 1 kwietnia 2013 (Polska) 1 kwietnia 2013 (świat)

produkcja: Polska

reżyseria: Katarzyna Rosłaniec

scenariusz: Katarzyna Rosłaniec

muzyka: Zbigniew Karnecki

 

 

Opis: „Bejbi blues” to kolejny - po „Sali samobójców” i „Jesteś Bogiem” - wnikliwy, poruszający, ale też nie pozbawiony humoru, portret pokolenia młodych Polaków generacji facebooka, smsów, chatów i blogów internetowych.

Film przedstawia historię 17-latki Natalii (Magdalena Berus), która zostaje matką. Ojciec Antosia to nastoletni Kuba (Nikodem Rozbicki). Natalia nie jest pewna, czy kocha Jakuba, a Kuba nie wie, czy kocha Natalię. Jednak jej już nie zależy na „byciu z kimś na siłę”, „żeby tylko kogoś mieć”, teraz ma Antosia. Tyle, że mama Natalii, która do tej pory opiekowała się dzieckiem i pamiętała o zapasie pieluch, postanawia wyjechać do pracy za granicę. Kuba, bez pytania i zgody Natalii, wprowadza się do dziewczyny i syna. Chce o nich „zadbać” - to dla niego sprawa honoru. Rozpoczynają się codzienne zmagania dwójki nastolatków w trudnym fachu rodzicielskim. Pewnego dnia, w agencji reklamowej, Natalia spotyka Martynę (Klaudia Bułka) - koleżankę Kuby. Ponieważ Martyna nie ma gdzie mieszkać, Natalia zaprasza ją do siebie. Nowa koleżanka okazuje się przepustką do innego świata - świata, który proponuje coś więcej niż kleik ryżowy.

 

Nagrody:

2012 - Berlin (Międzynarodowy Festiwal Filmowy) - Kryształowy Niedźwiedź dla najlepszego filmu w sekcji „Generation 14plus”.

2013 - Kraków (Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego „Off Plus Camera”) - Nagroda Główna „Polski Noble Filmowy” w Konkursie Polskich Filmów Fabularnych.

2013 - Magdalena Berus Zittau (Neisse Filmfestival) - Nagroda dla najlepszej aktorki.

 

 

Opis na podst. www.filmpolski.pl

www.kino.dlastudenta.pl

Kadry z filmu: www.filmweb.pl
Joomla Extensions powered by Joobi