MENU


Karolina Kominek-Skuratowicz

Aktorka

Filmy:

Inka 1946

 

Polska aktorka teatralna, telewizyjna i filmowa. Absolwentka II Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach oraz PWST w Krakowie (2008). Artystka związana jest z krakowskim Teatrem im. Juliusza Słowackiego, współpracuje także z Operą Krakowską i Teatrem STU.

Główną rolę zagrała także m.in. w „Proroku Miłosierdzia” (PWST w Krakowie, reż. Agnieszka Mandat i Mieczysław Grąbka, reż. filmowa Stanisław Zajączkowski, 2006). Poza tym wystąpiła w spektaklach TV w reż. Dariusza Gajewskiego (Kobieta z przeszłości, 2006) i Piotra Trzaskalskiego (Wróg ludu, 2008).

Od 2007 aktorka związana jest na stałe z Teatrem im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, gdzie była m.in. asystentką reżysera Artura Tyszkiewicza przy spektaklu „Drakula”, w którym zagrała postać Lucy (2008). Zagrała także główną rolę Alison Porter w spektaklu Magdaleny Piekorz „Miłość i gniew według Johna Osborne'a” (2009).

Trzykrotnie pierwszoplanowe role zagrała w fabularnych filmach artysty i reżysera Wilhelma Sasnala: krótkometrażowym „The Magotts” (2007) i pełnometrażowych „Świniopasie” (2008) oraz „Love Supreme” (2010). U boku Aleksandra Domogarowa zagrała także główną rolę kobiecą w superprodukcji polsko-słowacko-czesko-węgierskiej „Latający Cyprian” (premiera 2010). 

 

Informacja na podst.:
pl.wikipedia.org
Joomla Extensions powered by Joobi