MENU


Marcin Kwaśny

Aktor
Filmy:
Pilecki
Prosta historia o morderstwie

 

Aktor. W latach 2003-2015 występował w Teatrze „Kwadrat” w Warszawie. Od roku 2015 aktor stołecznego Teatru Polskiego. Został członkiem komitetu poparcia Bronisława Komorowskiego przed przyspieszonymi wyborami prezydenckimi 2010. Założył firmę LemmonShot, której zakres działania obejmuje produkcję spektakli, filmów i prowadzenie imprez. Wraz z grupą przyjaciół stworzył fundację artystyczną Między Słowami. Jest współzałożycielem Teatru Praskiego, który we wrześniu 2008 roku rozpoczął swój pierwszy sezon teatralny. Pochodzi z Tarnowa. W wieku piętnastu lat wystąpił na szkolnej scenie w roli głównej w przedstawieniu Jerzego Zawieyskiego „Rozdroże miłości”. W wieku siedemnastu lat pojawił się jako poeta Cyprian Kamil Norwid w sztuce Norwid tarnowskiego Teatru Młodego Widza. Po ukończeniu III Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Tarnowie podjął studia w warszawskiej Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej, którą ukończył w 2002 roku. Podczas studiów dorabiał w warszawskich lokalach, gdzie przebrany za agenta 007 reklamował alkohol. Na trzecim roku studiów otrzymał stypendium Katarzyny Frank-Niemczyckiej.

 

Nagrody:

2008 Nagroda specjalna za scenariusz filmu Rezerwat (Marcin Kwaśny i Łukasz Palkowski) na V Nadbałtyckim Festiwalu Debiutów Filmowych w Swietłogorsku w Rosji (Baltic Debuts Film Festival).

2004 - Wyróżnienie za rolę w monodramie „Nienawidzę” Marka Koterskiego na VIII Międzynarodowym Festiwalu Komedii „Talia” w Tarnowie. - Grand Prix w IV Międzynarodowym Konkursie na Interpretację Tekstu Biblijnego oraz Klasyki Polskiej i Obcej „Verba Sacre” w Poznaniu.

 

Informacja na podst.:
www.filmpolski.pl pl.wikipedia.org
Joomla Extensions powered by Joobi