MENU


Paweł Maślona

Reżyser
Filmy:
Atak paniki

Urodzony w 1983 roku w Kędzierzynie-Koźlu. W roku 2011 ukończył studia na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Scenarzysta i jeden z najlepiej zapowiadających się reżyserów swojego pokolenia w Polsce.

 

Nagrody:

2018
ATAK PANIKI
Zielona Góra (Zielonogórski Festiwal Filmu i Teatru) Nagroda dla najlepszego filmu akcji
Wałbrzych (Festiwal Reżyserii Filmowej) Złoty Dzik
Tarnów (Tarnowska Nagroda Filmowa) Grand Prix za „brawurową, perfekcyjnie zrealizowaną komedię, podszytą gorzką refleksją o współczesnym świecie”
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych „Młodzi i Film”) Nagroda Dziennikarzy za „wprowadzenie świeżości zarówno w formie jak i sposobie pokazania życia. Z jednej strony przerysowanego, z drugiej niezmiernie prawdziwego. Każdy z nas przynajmniej raz był w takiej sytuacji. To zaszczyt móc nagrodzić taki debiut.”
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych „Młodzi i Film”) Nagroda im. Stanisława Różewicza za reżyserię za „finezyzjne panowanie nad wielowątkową opowieścią, która wzrusza, bawi i przeraża”

2015
MAGMA
Nagroda Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego w kategorii: najlepsza reżyseria
Warszawa (Festiwal Młodego Kina „Piękni Dwudziestoletni”) Grand Prix w kategorii studentów i absolwentów szkół filmowych

 

Informacja na podst.:
FilmPolski.pl
Filmweb.pl

 
Joomla Extensions powered by Joobi