MENU


Spotkania Ossolińskie – Z Waldemarem Krzystkiem „Pod Wysokim Zamkiem” nt. „Polsko-ukraińskie sąsiedztwo – biała plama w polskim filmie”

 

10 października 2016, godz. 18.00

Lwowska Narodowa Naukowa Biblioteka Ukrainy im. W. Stefanyka, ul. Stefanyka 2

 

 

 

Spotkania Ossolińskie organizowane we współpracy z KG RP we Lwowie od 2006 roku stanowią ważny element współpracy Zakładu Narodowego im. Ossolińskich we Wrocławiu i...

10 października 2016, godz. 18.00

Lwowska Narodowa Naukowa Biblioteka Ukrainy im. W. Stefanyka, ul. Stefanyka 2

 

Spotkania Ossolińskie organizowane we współpracy z KG RP we Lwowie od 2006 roku stanowią ważny element współpracy Zakładu Narodowego im. Ossolińskich we Wrocławiu i Lwowskiej Narodowej Naukowej Biblioteki Ukrainy im. W. Stefanyka. W cyklu comiesięcznych, prestiżowych wykładów uczestniczą wybitni przedstawiciele polskiej kultury, nauki i polityki.

Gościem październikowych Spotkań Ossolińskich będzie Waldemar Krzystek – scenarzysta,  reżyser teatralny i filmowy.

Debiutował dramatem „W zawieszeniu”, w którym przedstawił historię ukrywającego się po wojnie żołnierza wileńskiej brygady AK. Jest autorem cenionych i znanych lwowskiej publiczności filmów „Mała Moskwa” i „80 milionów”, jak również niezwykle popularnego - również na Ukrainie - serialu telewizyjnego „Anna German”. Przewodnim tematem spotkania z W. Krzystkiem będzie sąsiedztwo polsko-ukraińskie – temat poruszany w polskiej literaturze wspomnieniowej, jednak nigdy nie wykorzystany w sztuce filmowej. W rozmowie pojawi się z pewnością temat „Wołynia” Wojciecha Smarzowskiego, pierwszego od dawna filmu, który poruszył W. Krzystka.
Joomla Extensions powered by Joobi