MENU


Lekcja historii w kinie

10 i 11 października 2016, godz.10.00

Kinopałac, ul. Teatralna 22. Bilety do nabycia w kasach kina

 

 

„Lekcja historii…” to stały punkt w programie PNFP. Krótkie wykłady wprowadzające do specjalnych bloków filmów historycznych w kinach wygłoszą pracownicy Biura Edukacji Publicznej IPN...

10 i 11 października 2016, godz.10.00

Kinopałac, ul. Teatralna 22. Bilety do nabycia w kasach kina

 

 

„Lekcja historii…” to stały punkt w programie PNFP. Krótkie wykłady wprowadzające do specjalnych bloków filmów historycznych w kinach wygłoszą pracownicy Biura Edukacji Publicznej IPN o/Warszawa. Specjalne „lekcje historii” odbędą się także w szkołach i przedszkolach.

„Wojenna odyseja Antka Srebrnego” nieprzypadkowo zaczyna się w Grodnie w roku 1939, kiedy to III Rzesza Niemiecka i Związek Sowiecki wspólnie zaatakowały Polskę. Antek, bohater komiksów wydawanych przez IPN, walczy w obronie Grodna, pada ofiarą deportacji do Kazachstanu, ucieka z Gułagu, walczy pod Tobrukiem i o Monte Cassino. Warsztaty edukacyjne adresowane są dla przedszkolaków oraz uczniów niższych klas, a wykorzystana jest w nich gra planszowa, komiksy, elementy dydaktyczne oraz sprawnościowe.

Starsze dzieci podczas przygotowanych specjalnie dla nich warsztatów edukacyjnych poznają historię „Cichociemnych”, zadania, które wykonywali oni w okupowanej Polsce,  zapoznają się z archiwalnymi nagraniami z lat 40. z ośrodka szkoleniowego (tzw. Małpiego gaju), oraz ze wspomnieniami cichociemnych.

Opowiedziana w ten sposób historia ma uzmysłowić dzieciom i młodzieży determinację i gotowość Polaków do walki o wolną Polskę, niezależnie od tego, gdzie rzucił ich los...
Joomla Extensions powered by Joobi